خانه » CloneZilla Live 2.6.5.21 – نرم افزار بکاپ و بازیابی هارد و پارتیشن

CloneZilla Live 2.6.5.21 – نرم افزار بکاپ و بازیابی هارد و پارتیشن

پشتیبان گیری و بازگردانی اطلاعات

دانلود CloneZilla Live - نرم افزار بکاپ و بازیابی هارد و پارتیشن

CloneZilla Live یک نرم افزار بکاپ و بازگردانی هارد و پارتیشن می باشد. به وسیله این نرم افزار شما می توانید به طور کامل از هارد یا از پارتیشن های خاص بکاپ تهیه کنید و با دیسک Clonezilla یا تصویر پارتیشن (Partition Image) برای بازیابی استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از دست دادن تمام داده های ذخیره شده در کامپیوتر به دلیل خرابی هارد نیست. از نرم افزار CloneZilla Live می توانید در جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی استفاده کنید.

در نرم افزار Clonezilla دو گزینه برای دانلود وجود دارد: پکیج ISO و ZIP. پکیج ISO برای CD / DVD یا سرورهای PXE ، و پیکج ZIP برای فلش / هارد دیسک های USB. بعد از اجرای Clonezilla دو گزینه وجود دارد که می توانید انتخاب کنید، یعنی کپی یا بازیابی یک دیسک یا پارتیشن به وسیله فایل image گرفته شده یا بکاپ گیری یک دیسک یا پارتیشن.

بدیهی است، هنگام اجرای Clonezilla برای اولین بار، باید زمان لازم برای ایجاد یک Image را داشته باشید، که می تواند در مکان های مختلف ، یعنی درایو محلی یا خارجی، سرور SSH / Samba / NFS / WebDAV / AWS S3 ، یک OpenStack ذخیره شود. همچنین لازم به اشاره می باشد که این نرم افزار به صورت ISO و در قالب Boot قابل اجرا می باشد.

 

ویژگی های نرم افزار CloneZilla Live:

– امکان ایجاد دیسک‌های قابل بوت و تهیه نسخه پشتیبان
– قابلیت پشتیبان‌گیری از تمامی اطلاعات هارد در انواع فایل‌ سیستم‌های Btrfs, EXT2, EXT3, EXT4, ReiserFS, Reiser4, XFS, JFS, FAT12/16/32, NTFS, HFS+, UFS, Minix, VMFS3, VMFS
– پشتیبانی از LVM2 تحت سیستم عامل‌های GNU و یا Linux
– پشتیبانی کامل از فرمت‌های پارتیشن GPT و MBR
– امکان Boot در BIOS و UEFI
– قابلیت پشتیبان گیری در قالب فرمت‌های ایمیج به صورت رمزگذاری شده
– استفاده آسان

 

  • Processor: X86 or x86-64 processor
  • Memory: 196 MB of system memory
  • Storage:Boot device, e.g. CD/DVD Drive, USB port, PXE, or hard drive