خانه » دانلود JetBrains DataGrip 2020.1 Win/Mac – نرم افزار محیط برنامه نویسی پایگاه داده

دانلود JetBrains DataGrip 2020.1 Win/Mac – نرم افزار محیط برنامه نویسی پایگاه داده

محیط برنامه نویسی پایگاه داده چند موتوره برای ویندوز و مک

محیط برنامه نویسی پایگاه داده

JetBrains DataGrip نرم افزار برنام نویسی با محیط پایگاه داده برای ویندوز و مک می باشد که از قابلیت چند موتوری بر خوردار می باشد ( multi-engine database environment ) . این نرم افزار از پایگاه داده های MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, Oracle, Sybase, DB2, SQLite, HyperSQL, Apache Derby و H2 پشتیبامی میکند . با توجه به چند موتوره بود این نرم افزار و بهره گیری از پایگاه داده خود آزما (database introspection) و ابزارهای بسیار کاربردی و متعدد ،  در صورت برخورداری سیستم مدیریت پایگاه داده DBMS از درایور JDBC (اتصال پایگاه داده جاوا) ،  توسط JetBrains DataGrip میتوانید بین آنها اتصال را برقرار کنید .
جهت دانلود نرم افزار محیط برنامه نویسی پایگاه داده JetBrains DataGrip را برای سیستم عامل های ویندوز و مک از سایت ” پرند دی ال ” ، کافی است نسخه مورد نظر خود را انتحاب کرده و دانلود کنید .

 

قابلیت های نرم افزار پایگاه داده JetBrains DataGrip :

– ویژگی Database objects :

– نرم افزارDataGrip اطلاعات ( object ) های موجود در پایگاه داده را بررسی میکند و آن ها را به صورت گروه های دسته بندی شده در بخش های مختلف و با استفاده از ابزار های مختلف . همچنین این نرم افزار رابط کاربری (UI) را برای افزودن یا ویرایش جداول ، ستون ها ، فهرست ها و قیود ارائه می دهد.

 

– ویژگی مکان یابی یا همان Navigation :  

– مکان یابی سریع قابلیت دسترسی سریع به شیءها (object) از جمله مواردی که به تازگی ایجاد شده اند و همچنین مواردی که از یک پایگاه داده خوانده می شوند را فراهم می کند .

 

دارای قابلیت Table editor :

– به کمک این قابلیت میتوانید ردیف هارا ویرایش کرده و ستون های اضافی را حذف کنید . همچنین با هدایت داده ها از طریق کلید های خارجی و از جستجوی متن برای یافتن هر چیزی در داده های نمایش داده شده در ویرایشگر جدول می توانید استفاده کنید .

 

– ویژگی تکمیل کد : 

– این قابلیت سرعت کد نوشتن شما را با تکیمل الگوی کد بسیار بیشتر میکند تکمیل ساختار جدول ها ، کلید های خارجی و حتی اهداف پایگاه داده ای که در کد شما ویرایش می شوند نیز امکان پذیر می باشد .

 

– ویژگی تولید کد : 

– این سیستم کد را برای تغییر اهداف مانند جداول، ستون ها و غیره را بر اساس UI ایجاد می کند. علاوه بر این، به شما کمک می کند تا DDL را برای جداول دریافت کنید و پرسش های DML را از مجموعه نتایج فراهم می کند.

 

– و …

1 – فایل را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید .

2 – سپس نرم افزار را نصب نمایید ( به هیچ وجه اجرا نکنید )

3 – فایل Jetbrains-agent.jar را در درایو C قرار دهید .

4 – نرم افزار را اجرا کنید و در پنجره فعال سازی evalutate for free را انتخاب کنید و روی دکمه evalutate کلیک کنید و Continue بزنید.

5 – در منوی Configure گزینه Edit Custom VM Options را انتخاب کنید.

6 – آدرس javaagent:C:\jetbrains.jar – را به خط آخر در پنجره باز شده وارد نمائید و سپس نرم افزا را ببندید .

7 – نرم افزار را دوباره اجرا کرده و منوی “…Help” -> “Register” یا  “… Configure” -> “Manage License” را انتخاب کرده و سپس در قسمت فعالسازی گزینه گزینه License Server را انتخاب کنید .

8 – در قسمت Server Address آدرس http://fls.jetbrains-agent.com را وارد کرده و بر روی Discover Server سپس Activate کلیک کنید .

9 – نرم افزار فعال شده .

 

* همچنین شما میتوانید فایل Jetbrains-agent.jar را کشیده و در داخل نرم افزار رها کنید و بعد از ریستارت شدن نرم افزار ، مراحل 7 به بعد را ادامه دهید تا نرم افزار فعال شود .

  • OS: Microsoft Windows 10/8/7/Vista/2003/XP | OS X 10.9 or later
  • Processor: AMD Dual-Core 2GHz or Intel Dual-Core 2GHz
  • Memory: 2 GB RAM Minimum /4 GB RAM recommended
  • Graphics: 1024×768 minimum screen resolution