خانه » JetBrains PyCharm Pro 2020.1 Win/Mac – نرم افزار برنامه نویسی پایتون

JetBrains PyCharm Pro 2020.1 Win/Mac – نرم افزار برنامه نویسی پایتون

 

نرم افزار IDE برنامه نویسی زبان Python (پایتون)

نرم افزار برنامه نویسی پایتون JetBrains PyCharm

JetBrains PyCharm Professional یکی از کاملترین و پرطرفدارترین نرم افزار ها برای برنامه نویسی پایتون به شمار می آید. Python زبان برنامه نویسی مفسر ، سطح بالا و شی گرا می باشد که در کشور هلند و توسط خودو فان روسوم طراحی شده است.فلسفهٔ ایجاد پایتون تأکید بر دو هدف اصلی است. اولی خوانایی بالای کدهای نوشته شده و دوم کوتاهی و بازدهی بالای آن است که با دانلود JetBrains PyCharm میتوانید از آن بهره ببرید. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که IDE پایتون در اختیار کاربر قرار میدهد بسیار وسیع هستند.

نرم افزار JetBrains PyCharm یکی دیگر از محصولات شرکت JetBrains می باشد که با امکانات فوق العاده ای که در اختیار برنامه نویسان پایتون قرار می دهد، تمامی نیاز های آنها را برای نوشتن کدنویسی سریع و آسان محیا میکند. این نرم افزار از فناوری های وبGoogle App , web2py , Django, Flask, Pyramid پشتیبانی می کند و شما می توانید برنامه های به زبان پایتون خود را  به سادگی در Google App قرار دهید.همچنین پشتیبانی از تکنولوژی زبان های برنامه نویسی Python, javascript, CoffeeScript, TypeScript, HTML/CSS, Cython از دیگر ویژگی های این نرم افزار می باشد.آخرین نسخه این برنامه هم اکنون در سایت پرند دی ال قراره داده شده است که جهت دانلود JetBrains PyCharm کافیست از لیست دانلود ها نسخه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

ویژگی های نرم افزار JetBrains PyCharm Professional :  

– محیط کاربری کاربرپسند و حرفه ای IDE پایتون

– دارای امکانات فوق حرفه ای و در نتیجه کدنویسی آسان و سریع

– علاوه بر پایتون ، Pycharm از JavaScript ، CafeScript ، TypeScript ، HTML / CSS ، Cython ، زبانهای قالب ، AngularJS ، Node.js و موارد دیگر را پشتیبانی می کند.

– پشتیبانی از فناوری های وب Google App , web2py , Django, Flask, Pyramid

– قابلیت تجزیه و تحلیل کدها

– نمایش ایرادات موجود در کدها

– یکپارچگی با سیستم‌های کنترل نسخه (VCS)

– قابلیت سفارشی سازی رنگ تم محیط برنامه نویسی و رنگ متون

 

1 – فایل را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید .

2 – سپس نرم افزار را نصب نمایید ( به هیچ وجه اجرا نکنید )

3 – فایل Jetbrains-agent.jar را در درایو C قرار دهید .

4 – نرم افزار را اجرا کنید و در پنجره فعال سازی evalutate for free را انتخاب کنید و روی دکمه evalutate کلیک کنید و Continue بزنید.

5 – در منوی Configure گزینه Edit Custom VM Options را انتخاب کنید.

6 – آدرس javaagent:C:\jetbrains.jar – را به خط آخر در پنجره باز شده وارد نمائید و سپس نرم افزا را ببندید .

7 – نرم افزار را دوباره اجرا کرده و منوی “…Help” -> “Register” یا  “… Configure” -> “Manage License” را انتخاب کرده و سپس در قسمت فعالسازی گزینه گزینه License Server را انتخاب کنید .

8 – در قسمت Server Address آدرس http://fls.jetbrains-agent.com را وارد کرده و بر روی Discover Server سپس Activate کلیک کنید .

9 – نرم افزار فعال شده .

 

* همچنین شما میتوانید فایل Jetbrains-agent.jar را کشیده و در داخل نرم افزار رها کنید و بعد از ریستارت شدن نرم افزار ، مراحل 7 به بعد را ادامه دهید تا نرم افزار فعال شود .

  • OS: Microsoft Windows 10/8/7/Vista/2003/XP (incl.64-bit
  • Memory: 1 GB RAM minimum, 2 GB RAM recommended
  • Storage: 300 MB hard disk space + at least 1 G for caches.